MENIU

Žiūrovų akimis: „Nuostabus ir kupinas paslapties“

2019-12-23

Prieš pat didžiąsias metų šventes, gruodžio 20 dieną, Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje Klaipėdos Valstybinis muzikinis teatras pristatė savo premjerinę ir puikiai visiems žinomos pasakos „Spragtukas" interpretaciją, kaip teigė pats režisierius: „Tai yra šių dienų, moderniojo baleto pastatymo versija".

Šis spektaklis puikiai tinka - ir mažam, ir dideliam... Tačiau jokio vaikiško primityvumo jame nebuvo! Juk tai pasaka apie pirmąją mergaitės meilę... Apie tai, kaip atgiję žaislai kovoja su pilkų pelių būriais, o jiems vadovaujantis pelių karalius pralaimi kovą prieš Spragtuką, kuris virsta gražiuoju princu.

Kur dar, jeigu ne pasakoje gali slypėti didi išmintis? O jei dar girdime pasakišką didingo kūrėjo muziką - gilesnio poveikio sunku ir belaukti. Nuostabus ir kupinas paslapties, stebuklų, moderniosios poezijos ir baleto pasirodymas.Tai gražus ir prasmingas spektaklis, kuris kiekvieną žiūrovą nukelia į savo vaikystės prisiminimus. Šio spektaklio įspūdis atmintyje išliks ilgainiui dėl elegantiškų ir žaismingų kostiumų bei realistiškų vaizdo projekcijų, kurios atspindi tikrą pasaulį, bet tuo pačiu nukelia ir į stebuklingą pasaką.

Taigi, kas vienam neįkainojamas paveldas, kitam tiesiog – štampas. Tad žinia apie naują „Spragtuką“, kurio ėmėsi  modernius ir novatoriškus baleto spektaklius kuriantis rusų choreografas Kirilas Simionovas, sukėlė tikrą nostalgiją vaikystės pasakoms mano ir draugės galvose. 

 

Nuotraukos ir tekstas: Jaroslavas Petrauskas