MENIU

„Lietuvos ryto“ ekipoje – naujokas, per mačą pelnęs 105 taškus

2016-09-01

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio komandoje – dar vienas naujokas: amerikietis Anthony Guy Corey Fisheris, turintis ir Gruzijos pasą. 28-erių 185 cm ūgio krepšininkas pasirašė vienerių metų sutartį.

Penkerius metus profesionalaus krepšininko duoną valgantis amerikietis save yra išbandęs daugelio valstybių čempionatuose: Turkijoje, Ispanijoje, Rusijoje, Kinijoje, Kroatijoje, Dominikos Respublikoje, Venesueloje.

1988 m. balandžio 8 d. Niujorko Bronkso rajone gimęs C.Fisheris, kaip ir dauguma jo vietinių bendraamžių, krepšinio pirmiausiai mokėsi gatvės aikštėse.

Baigęs vidurinę C.Fisheris pasirinko Vilanovos universitetą Pensilvanijos valstijoje.

„Supratau, kad jei būdamas 19-kos nesiimsiu radikalių veiksmų, iš Bronkso jau niekada nepasitrauksiu“ – yra pasakojęs C.Fisheris.

Beje, vienas jo vardų – Guy – duotas norint įamžinti jo dėdę Guy Fisherį, kuris Niujorko Harlemo rajone turėjo teatrą „Apollo Theatre“, tačiau buvo minimas kaip vienas iš narkotikų prekybos bosų.

Vilanovoje C.Fisheris mokėsi ir žaidė krepšinį 2007-2011 m. Pirmajame kurse jis vidutiniškai pelnė 9,1 taško ir atliko 2,7 rezultatyvaus perdavimo.

Vėliau jo skaičiai išaugo: 15,6 taško, 4,8 perdavimo, 2,8 atkovoto kamuolio.

2009-siais jis tapo 52-uoju Vilanovos komandos žaidėju, sugebėjusiu pelnyti 1000 taškų. Tačiau įspūdingiausią rekordą C.Fisheris pasiekė 2010 metų rugpjūčio 7-ąją būtent Bronkse, kai koledžų vasaros lygoje per vienerias gatvės krepšinio rungtynės pelnė 105 taškus.

Tai buvo naujasis tokių varžybų rekordas, o krepšininko atstovaujama komanda įveikė „GymRatsNYC“ žaidėjus 138:130. C.Fisheris pataikė net 23 tritaškius iš 28. Prieš tai 100 taškų 1978-siais buvo pelnęs Fly Williamsas.

Baigęs studijas C.Fisheris nebuvo pašauktas NBA naujokų biržoje ir 2011-ųjų birželį sudarė sutartį Turkijoje – su Antalijos „Büyükşehir Belediyesi“ ekipa. Po vieno sezono amerikietis persikėlė į Ispaniją, Badalonos „Joventud“.

2013-2014 m. C.Fisheris atstovavo Krasnojarsko „Jenisej“ ekipai Rusijoje. Po to amerikietis rungtyniavo Kinijoje, „Fujian Sturgeons“ klube.

Praėjusį sezoną C.Fisheris blaškėsi: 2015-ųjų vasarą pasirašė sutartį su Zagrebo „Cibona“, Kroatijoje sužaidė tik vienerias rungtynes, persikėlė į Venesuelos „Guaros de Laros“ ekipą, ten pasirodė trijuose mačuose.