MENIU

Daviso taurė: be Ričardo Berankio likę lietuviai baltos vėliavos kelti neketina

2016-09-07

Lietuvos bei Bosnijos ir Hercegovinos teniso rinktinių kapitonai Rimvydas Mugevičius ir Aljosa Pirič surikiavo savo kariaunų gretas prieš rugsėjo 16-18 dienomis "Avia Solutions Group" arenoje vyksiančią Daviso taurės dvikovą. Bosniai į Vilnių atvyksta pajėgiausios sudėties, tuo tarpu R. Mugevičiui teks spręsti rimtą galvosūkį: mače prieš Bosniją ir Hercegoviną Lietuvos rinktinė versis be Ričardo Berankio.

Lietuvos rinktinės garbę Vilniuje gins Laurynas Grigelis (ATP 518), Lukas Mugevičius (ATP 531), Tadas Babelis (ATP 1370) ir Tomas Vaišė. Bosnijos ir Hercegovinos komandos sudėtyje bus Damiras Džumhuras (ATP 70), Mirza Basičius (ATP 162), Tomislavas Brkičius (ATP 337) ir Nermanas Fatičius (ATP 605).

Rimvydas Mugevičius, Lietuvos teniso rinktinės kapitonas:

Be jokios abejonės, Ričardo Berankio sprendimas nežaisti šiame mače mūsų galimybes grįžti į pirmą Daviso taurės grupę gerokai sumažino. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad mes keliame baltą vėliavą ir varžovams atiduodame pergalę iš anksto.

Buvo nemažai manančių, kad šių metų Daviso taurės sezonas mūsų rinktinei pasibaigs jau vasarą, mače prieš pietų afrikiečius. Tačiau tada mūsų vyrai parodė, kad jie nėra drėbti iš prasčiausio molio.

Žinoma, šį kartą varžovas dar pajėgesnis. Visų pirma kalbu apie varžovų lyderius Džumhurą ir Basičių. Bet prieš du metus Sarajeve tas pats Laurynas puikiai pradėjo mačą prieš Damirą Džumhurą, laimėjo pirmą setą ir tik gavęs tame susitikime nugaros traumą vėliau nesugebėjo rimčiau pasipriešinti bosniui ir pasitraukė iš susitikimo.

Galiu tik pasakyti, kad rimtai ruošimės mačui, galvosime apie silpnesnes varžovų bei stipresnes savo vietas ir kausimės sukandę dantis. Kartu noriu pakviesti į "Avia Solutions Group" areną visus teniso mylėtojus, nes garsus sirgalių palaikymas gali tapti vienu iš mūsų kozirių. 

Šarūnas Kulnys, teniso treneris:

Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė į Vilnių atvyksta pajėgiausios sudėties. Manau tai reiškia, kad jie nepamiršo prieš dvejus metus Sarajeve patirto pralaimėjo ir į Vilnių atvažiuoja keršyti mums.

Žiūrint į žaidėjų reitingus akivaizdu, jog mačo favoritai yra bosniai. Tačiau korte žais tenisininkai, o ne jų reitingai. Tas pats Laurynas Grigelis Daviso taurės varžybose yra ne kartą įveikęs varžovus, kurie ATP piramidėje stovi aukščiau už jį.

Be to, favorito etiketė sporte dažnai užkrauna papildomą psichologinę naštą. Kurios mūsų vyrai šį kartą neturėtų turėti. Taip pat nereikia pamiršti, kad Daviso taurė yra komandinės varžybose. Kuriose labai daug lemia komandos mikroklimatas, žaidėjų tarpusavio santykiai, emocijos. Ir čia, manyčiau, mes turime pranašumą prieš varžovus.

Gvidas Sabeckis, teniso treneris, ilgametis Lietuvos teniso rinktinės žaidėjas:

Jei rinktinėje turėtumėme Ričardą Berankį, komandų galimybes vertinčiau lygiai. Dabar gi aiškūs favoritai yra bosniai.

Visgi iš patirties galiu pasakyti, kad Daviso taurė yra labai specifinės varžybos. Kurių baigtį lemia ne vieno susitikimo rezultatas, o penkių. Niekada nežinai kaip vieną ar kitą dieną jausis varžovas - ar bus gerai pailsėjęs, ar netraumuotas. Todėl tikrai nereikia iš anksto nurašyti mūsų komandos. Jiems reikia eiti į kortą ir žaisti, kovoti, stengtis. O mums - palaikyti Lietuvos rinktinę.

Manau, kad ypač svarbus bus pirmos dienos mačas tarp Lauryno Grigelio ir Mirzos Basičiaus. Didžia dalimi jis lems ar lietuviams pavyks kibti į atlapus pajėgiems varžovams.