MENIU

Vilniuje – pasaulinės gimnastikos žvaigždės

2016-10-12

Spalio 22 d. Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje vyks antrasis tarptautinis meninės gimnastikos turnyras „Dalios Kutkaitės Vilniaus taurė 2016“. Dalia Kutkaitė, labiausiai tituluota Lietuvos meninės gimnastikos atstovė, į renginį pasikvietė ypatingas viešnias – Ganną Rizatdinovą bei seseris dvynes Diną ir Ariną Averinas.

„Šios sportininkės neabejotinai yra pirmo ryškumo meninės gimnastikos žvaigždės. Jos yra daugkartinės prestižinių turnyrų, pasaulio ir Europos čempionatų nugalėtojos“, – teigė renginio organizatorė Dalia Kutkaitė.

Ukrainietės Gannos Rizatdinovos vardas tiems, kurie domisi pasaulinės menines gimnastikos aktualijomis, yra puikiai pažįstamas. Šių metų olimpinėse žaidynėse ji iškovojo bronzos medalį. Be šios svarbios pergalės sportininkė didžiuojasi pergalėmis ir kituose reikšminguose čempionatuose – 2013 metais iš Pasaulio menines gimnastikos čempionato ji parsivežė sidabro medalį, 2014 metais – bronzą, o 2014-ųjų metų Europos čempionate taip pat iškovojo bronzą.

„Gannos meistriškumui, jos kūno valdymo technikai gali pavydėti net ryškiausios baleto žvaigždės. Jos unikalūs šuoliai, sukiniai bei savitas artistiškumas patraukia akį ir nepalieka abejingo nei vieno žiūrovo“, – sako D. Kutkaitė.

G. Rizatdinovos balsas garsiai nuskambėjo po 2014 m. įvykusios Krymo aneksijos. Šio pusiasalio mieste Simferopolyje gimusi gimnastė viešai piktinosi Rusijos veiksmais ir stebėjosi, kaip Krymas gali nepriklausyti Ukrainai. Pati G. Rizatdinova nuo 2011 m. gyvena Kijeve, tačiau Kryme liko jos mama, turinti ritminės gimnastikos mokyklą, ir Kazanės totorių kilmės tėtis. Po Rusijos veiksmų sportininkė taip pat prisiekė niekada neatstovauti šiais šaliai.

Gannos Rizatdinovos pasirodymas:

Dina ir Arina Averinos – jaunosios gimnastikos pažibos iš Rusijos. Šiuo sportu merginos pradėjo užsiiminėti dar būdamos ketverių, o kol jų bendraamžiai žaisdavo kieme, jos pareigingai derino intensyvias treniruotes su mokslais. Gimusios nedideliame miestelyje, seserys jau nuo trylikos metų pradėjo savo šalį atstovauti tarptautiniuose konkursuose ir vežti namo medalius iš įvairiausių pasaulio kampelių.

Šių metų rugsėjį Izraelyje vykusiame prestižiniame meninės gimnastikos turnyro „Grand Prix“ finale seserys pademonstravo išties puikius rezultatus – Dina parsivežė du sidabro medalius, o Arina galėjo džiaugtis dvejais sidabro ir vienu bronzos medaliu.

Dinos Averinos pasirodymas:

„Dalios Kutkaitės Vilniaus taurė 2016“ – tai pirmasis aukščiausio lygio meninės gimnastikos turnyras Lietuvoje, kurio metu žiūrovai turės galimybę pasigrožėti geriausių pasaulio meninės gimnastikos sportininkių pasirodymais. Renginio metų merginos atliks savo sportines programas, o turnyrą vainikuos jų meninės (Gala) programos.