MENIU

Zemfiros koncerte Vilniuje – britai muzikantai ir dideli reikalavimai kokybei

2016-03-03

Nemėgstanti dėmesio, bet dievinanti sceną, protestuojanti prieš komformizmą ir vengianti politikų, vertinanti nepriklausomybę ir nesileidžianti į diskusijas dėl kokybės – roko dainininkę Zemfirą garsina ne tik jos kuriama muzika. Stipriu charakteriu pagarsėjusios muzikantės, kuri kovo 21 d. pasirodys Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje, reiklumu spėjo įsitikinti ir koncertų organizatoriai. Tam, kad išpildytų dainininkės, kuri į koncertinį turą „Mažas žmogus“ leidosi atnaujinusi visą savo muzikantų ir technikų komandą, reikalavimus, koncerto Vilniuje organizatoriai apšvietimo ir įgarsinimo įrangą gabensis net iš kelių Vakarų Europos valstybių.

„Zemfiros reikalavimai apšvietimo ir įgarsinimo įrangai nedaug kuo nusileidžia Vakarų Europos ar JAV atlikėjų pageidavimams,“ – sako atlikėjos koncertą „Avia Solutions Group“ arenoje organizuojančios „Bravo Events“ atstovai. „Dalies įrangos, kokios pageidauja Zemfiros komanda, Lietuvoje net nėra. Zemfira – profesionalė, reikli ir sau, ir kitiems, puikiai žinanti ko nori.  Jai labai svarbi kokybė, naujausios technologijos, tad net negali būti kalbos apie tai, jog būtų daromos „nuolaidos“. Žiūrovai Vilniuje galės mėgautis puikiu kokybišku koncertu.“

Prieš koncertinio turo „Mažas žmogus“ pradžią atlikėja paskelbė pakeitusi visą savo komandos sudėtį – scenoje su ja pasirodo muzikantai iš Didžiosios Britanijos, tarp technikų komandos – britų ir italų pavardės. Beje, vienas naujosios Zemfiros grupės muzikantų Fraser MacColl – Lietuvoje, muzikos festivalyje „Granatos Live“, grojusios grupės „Jungle“ gitaristas. Koncerte Vilniuje kartu su Zemfira pasirodys ir DJ Tasker – vienas pirmųjų „Boiler Room“ rezidentų.  Londono muzikos pasaulyje gerai žinomas Nic Tasker yra įkūręs savo leidybinę kompaniją „Whities“, kuri po įrašų kompanijos „Young Turks“ sparnu leidžia eksperimentinius tokių kūrėjų kaip Terron, Kowton, Minor Science ar Reckonwrong techno muzikos įrašus. Nic taip pat veda kassavaitinę laidą radijo stotyje „NTS“.

Zemfira išgarsėjo 1999-aisiais, kuomet į jauną dainininkę iš Ufos dėmesį atkreipęs grupės „Mumiy Troll“ vokalistas Ilja Lagutenko priglobė ją po savo sparnu. Ką tik susikūrusią naują grupę jis pakvietė atvykti į Maskvą ir pasirūpino, kad debiutinio Zemfiros albumo, pavadinto atlikėjos vardu, įrašai ir vaizdo klipai suktųsi radijo bei televizijos eteryje. Dainos „Pochemu“, „Sneg“ ir „Sinoptik“ tapo hitais, o Zemfira – Rusijos roko ikona. Per savo muzikinę karjerą dainininkė išleido 9 albumus ir spėjo pagarsėti ne tik kaip jautrios, itin asmeniška jausmų interpretacija išsiskiriančios roko muzikos autorė bei atlikėja. Šalyje, kurioje dominuoja „glamūrinės“ popatlikėjos, Zemfira išsiskiria ir „berniokišku“ įvaizdžiu bei įžūloku ir drąsiu charakteriu.

„Glamūras“ tikrai ne man. Tai ne apie mane. Aš neformalė, o terminas „glamūras“ spraudžia į tobulas formas,“ – sakė dainininkė. Uždarumu garsėjanti Zemfira neslepia turinti vidinių prieštaravimų ir nevengia protestuoti bei drąsiai reikšti savo pozicijos. Politika besidominti todėl, kad „reikia žinoti su kuo mes kovojame šiandien“, praėjusiais metais Zemfira sukėlė pasipiktinimo bangą Rusijoje po to, kai koncerto Tbilisyje metu iškėlė Ukrainos vėliavą. „Politikai – pavojingi žmonės. Labai slidi profesija. Stengiuosi laikytis nuo jų atokiau,“ – viename interviu yra sakiusi atlikėja.

Ta pati, bet kitokia Zemfira ir populiariausi jos hitai – kovo 21 d. „Avia Solutions Group“ arenoje, Vilniuje. Bilietus platina Tiketa.