MENIU

Žiūrovų akimis: „Tai profesionaliausia, ką regėjau lietuviškos muzikos kūrėjų koncerte“

2019-12-30

Gruožio 28-osios vakaras šalia „Avia Solutions Group" arenos. 18 valanda vakaro bei nežmoniško ilgio eilė, kuri veda į vienintelį Marijono Mikutavičiaus koncertą Vilniuje šiais metais. Gaves progą jame apsilankyti net nesuabejojau, esu didelis šio atlikėjo gerbėjas, o būtent šis koncertinis turas, mano manymu, turėjo sudominti ne vieną, net ir neklausantį šio atlikėjo žmogų, juk tai buvo - „Ore".

Nusprendėme į koncertą atvykti anksčiau, kelias minutes prieš atsidarant durimis tam, kad be eilių, ramiai galėtumėme laukti renginio. Vaizdas mane nustebino. Eilė buvo nusidriekusi per visą „Avia Solutions Group“ arenos aikštelę. Tai leido suprasti, jog šis vakaras bus ypatingas, nes, mano manymu, didžioji dalis koncerto priklauso nuo publikos nusiteikimo, o šiandieną visi buvo nusiteikę švęsti ir linksmintis. Vos prasidėjus koncertui bei jo eigoje buvo galima matyti, jog pasiruošimas šiam renginiui nebuvo įprastas bei paprastas. Tai profesionaliausia, ką regėjau lietuviškos muzikos kūrėjų koncerte. Scena padalinta į tris dalis, kiekviena iš jų kilnojama į viršų, o speciali uždanga, kuri uždengia šias scenas, sukuria 3D vaizdą, kuris leidžia gyventi muzika, kurią atlieka Marijonas su grupe.

Koncertas prasidėjo greitomis ir trankiomis visiems gerai žinomomis dainomis, publika ošė nuo pat pirmų minučių. „Jeigu viskas vyks tokiu tempu, aš nusibaigsiu anksčiau laiko" - tokie Marijono žodžiai tik patvirtino mano įsitikinimą, jog šiandieną vakaras nebus paprastas. Koncerto metu skambėjo daug jau gerai žinomų bei naujų kūrinių, daug muzikos, per kurią pilnutėlė salė šoko bei begalė muzikos, kuri sužadino kiekvieno šiltus jausmus. Tobula harmonija tarp šokio ir jausmo. Koncerto metu skambėjo tokios dainos kaip: „Ar prisimeni tu mus", „Atidarai duris", „Aš miręs", „Geriausi mūsų vakarai", „Ar mylit ją jūs", „Balintos sienos", „Trys milijonai", „Velnias man patinka Kalėdos" bei dar daugiau.

Vakaro „vinimi", mano nuomone, tapo scena, kurioje besileidžiant iš arenos palubių, Marijonas atliko dar negirdėtą kūrinį anglų kalba. Visos dainos metu po kūna lakstė šiurpuliukai, o vaizdas priminė, jog nors ir esu aplankes begalę šio atlikėjo koncertų, tobulėjimas bei tobulumas tikrai neturi ribų. Iš arenos palubių krentantis sniegas, 4 scenos kurios tiesiog kabo ore, įspūdingos vizualizacijos, aukštos kokybės specialūs efektai bei pirotechnika, profesionalumas, tikrumas bei jausmas - tai buvo Marijonas Mikutavičius. Tai buvo - „ORE".

Nuotraukos ir tekstas: Kristijonas Rimkus