MENIU

Žiūrovų akimis: „„Gregorian“ - (ne)tikrų vienuolių grigališkasis šou“

2020-03-02

Penktadienį, vasario 28 dieną, „Avia Solutions Group“ arenoje vyko grigališkojo choralo trupės „Gregorian“ pasaulinio turo „Masters of Chant – The Highlights from 20 Years“ koncertas. Jubiliejinėje programoje skambėjo garsiausios kompozicijos iš visų sagos „Masters Of Chant“ albumų.

Jeigu žmonės būtų atėję į šį koncertą žinodami tik muzikinio projekto, koncerto pavadinimą – tikriausiai būtų likę lengvai šokiruoti. Vienuolių drabužiais apsirengę „Gregorian“ dainininkai – toli gražu ne liturginių ar Šventojo Rašto tekstų giedotojai. Gausiai į koncertą susirinkusiems žiūrovams „Gregorian“ padovanojo labai spalvingą programą, kupiną geriausių roko, pop muzikos hitų.

Koncerto metu žiūrovai girdėjo tokias dainas kaip With Or Without You“ (U2), „Sound Of Silence” (Phil Collins), „Faded” (Alan Walker), „Viva La Vida” (Coldplay), „Engel” (Rammstein) ir daugelį kitų. Aišku, koncerte skambėjo ir grigališkojo choralo stilistikai artimesnės dainos, tokios kaip „Hallelujah“ (Leonard Cohen). Beje, labai svarbų vaidmenį kuriant bendrą pasirodymo magiją atliko ir gyvai kartu gitaromis, būgnais, smuiku grojantys grupės nariai.

Daugiau nei dvi valandas trukusi programa neprailgo, kadangi kiekviena daina buvo tarsi atskiras, teatrališkas performansas. Scenoje buvo galima išvysti ir liepsnas, ir ėjimo takelius, ir atlikėją A. Brightman važinėjančią po sceną riedžiu, atlikėjų žaidimus su šviesomis bei besikeičiančius vaizdinius ant jų pačių rūbų. Koncertavę beveik 3 valandas „vienuoliai“ nepavargo, nuo scenos nulipti tikrai neskubėjo, o ir žmonės jų paleisti nenorėjo – ilgai netilo garsios ovacijos bei šauksmai, prašantys pakartoti. Akivaizdu, kad muzikantai publikai atidavė visą savo širdį.

Vokietijos muzikinis projektas „Gregorian“, sukurtas prodiuserio Frank Peterson, iš tiesų yra labai įdomus, gana ironiškas ir šmaikštus, bet tuo pačiu – labai gražus reiškinys muzikos pasaulyje. 20 metų gyvuojanti trupė Lietuvoje lankėsi tikrai ne pirmą, bet ir ne paskutinį kartą. „Gregorian“ – lyg gyva klasika, apie kurią kiekvienas tikrai yra girdėjęs, o pamatyti ją – būtina ir labai verta.  

Nuotraukos ir tekstas: Iveta Janušauskaitė