MENIU

Žiūrovų akimis: „Vienas žodis - nuostabu!“

2020-10-26

Truputėlį sustojome, pakeitėme gyvenimo ritmą, kiekvieną dieną mokomės priimti viską kitaip nei esame įpratę, tačiau džiugu, jog dar turime galimybę mėgautis puikiais renginiais, nors ir galbūt truputi kitaip, tačiau su dar daugiau emocijų bei džiaugsmo. Šį vakarą Vilniuje vyksta tikra puota, kurios desertas - rungtynės tarp Vilniaus „Ryto” ir Kauno „Žalgirio”.

Po truputi įsibėgėjo naujas LKL krepšinio sezonas, nenuspėjamomis tampa kiekvienos rungtynės, tačiau, manau, nesumeluosiu, jog daugiausia dėmesio sulaukė šiandienos dvikova. Eurolygoje pavyzdingai rungtyniaujantis ir tik vieną kartą suklydęs Kauno „Žalgiris” susitinka su LKL dar nei karto nepralaimėjusiu Vilniaus „Ryto” klubu. Intriga, ko gero, didesnė nei praeitą sezoną, tai rodo ir išpirktų bilietų kiekis „Avia Solutions Group“ arenoje. Vilniaus klubo gerbėjai pasiruošę palaikyti savo komandą, nesvarbu, kas ir kaip, tam nesutrugdo net ir šių dienų epidemiologinė situacija. Kaip gera matyti pilnutėlę salę, nors ir su tam tikrai apribojimais, tačiau su uždengančiu kovingumu ir palaikymu savo miesto komandai.

Keliaujam į rungtynes, arenos prieigose galima pastebėti tiek „Žalgirio“, tiek „Ryto“ fanų, pasipuošusių klubo atributika, visi nusiteikę šventiškai ir tikisi gražios kovos. Likus 40 minučių iki susitikimo eilės, šalia arenos, tik didėja ir simbolizuoja, jog laukia tikra krepšinio šventė. Po truputi užsipildo sėdimos vietos, sirgalių skanduotės aidi tribūnose nuo pat to momento, kai krepšininkai įžengė į aikštelę apšilimui. Visi susirinkę sirgaliai kartu su B tribūna skanduoja skanduotes, argi tai ne įspūdinga?

Rungtynės prasideda, Vilniaus „Rytas” su uraganiniu puolimu ir didžiuliu kovingumu nepalieka Kauno „Žalgiriui” jokių šansų pirmajame kėlinyje. Atmosfera kauniečiams neleidžia pamiršti, jog jie žaidžia principinių varžovų aikštelėje ir kėlinį pralaimi 24:16. Tribūnos tiesiog ošia, po ilgo laiko į „Avia Solutions Group“ areną grįžo grandų dvikova. Su didžiuliu užnugariu Vilniaus „Rytas” ir antrajį kėlinį išlaiko intrigą ir skraidina dar daugiau taškų į kauniečių krepšį. Negalime pamiršti, jog žaidžiame prieš  Eurolygos komandą ir kiekviena klaida gali kainuoti brangiai, tačiau vilniečių užsidegimas ir noras laimėti, nors ir antrajį kėlinį sužaidė lygiai, duoda teigiamų rezultatų ir pirmoji varžybų pusė nuteikia šventiškai. Rezultatu 42:34 ją laimi Vilniaus „Rytas”.

Ilgoji rungtynių pertrauka prabėga gana greitai, pasidalinę emocijomis ir įžvalgomis skubame stebėti antrosios rungtynių pusės, kuri Vilniaus komandos gerbėjams galėjo pasėti truputį nerimo. Du su puse kėlinio atsilikinėję kauniečiai stebina, šešių minučių atkarpą laimėdami rezultatu 20:2 ir išsiveržia į priekį perimdami rungtynių kontrolę. Nuo to momento, kai Kauno „Žalgiris” pajuto laiminčios komandos skonį - vis didino atotrūkį. Subyrėjusi „Ryto“ gynyba bei stringantis puolimas, leido kauniečiams susikurti dvigubą persvarą. Trečiajį kėlinį Kauno „Žalgirio” krepšininkai laimėjo 18 taškų skirtumu. Motyvacijos dar nepraradęs „Rytas” su Demetrium Jacksonu priešakyje dar kvėpavo kauniečiams į nugaras, tačiau, kad ir kaip būtų gaila, Vilniaus komandos sirgaliams, jų komanda rungtynes pralaimėjo rezultatu 72:84.

Galbūt šios varžybos ir nebuvo tos, kurios vilniečiams įsimintų ilgam, tačiau palaikymas buvo - kažkas neįtikėtino. Komanda nebeturi šansų išsigelbėti, likus 6 sekundėms Kauno „Žalgiris” prasižengia, rungtynės keliom akimirkom sustabdomos, o sirgaliai kartu su B tribūna toliau, neribodami decibelų lygio, palaiko komandą įvairiomis skanduotėmis. Vienas žodis - nuostabu!

Emocijomis ir vaizdais iš VIP ložės dalijasi: Kristijonas Rimkus