MENIU

Rimantas Kaukėnas – apie krepšinį, pagalbą vaikams ir didžiausią gyvenime gėdą

2021-04-27

Krepšininkas pagal profesiją ir filantropas pagal pašaukimą – taip būtų galima apibūdinti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams padedantį Rimantą Kaukėną. Savo vardo paramos grupę 2012 metais įkūręs krepšininkas atvirame interviu paaiškina unikalią fondo misiją, įvardija didžiausią gyvenime turėtą gėdą ir negaili pagyrų Arvydui Saboniui.

„Siekiame suvienyti daugybę iniciatyvų, darbų ir žmonių, kurie galėtų įgyvendinti savo labdaros projektus ir akcijas bei taip padėtų vaikams. Turime kelių žmonių komandą, kurie dirba tikrai daug ir sunkiai, atiduoda visą save, aukojasi darbui ir neskaičiuoja valandų. Esu laimės kūdikis, nes turiu tokią komandą ir džiaugiuosi, jog padarome tikrai nemažai“, - teigė „Rimanto Kaukėno paramos grupės“ įkūrėjas.

„Norime, kad fondo misija būtų padėti žmonėms, kurie nori padėti, o taip pat padėti tiems, kam to labiausiai reikia. Norime visiems kurti pridėtinę vertę. Lietuva tikrai progresuoja, o žmonių savimonė keičiasi. Kai pradėjome veiklą, buvo labai sudėtinga, tačiau tokių žmonių dėka, kaip, pavyzdžiui, Gediminas Žiemelis, kurie mumis tikėjo nuo pat pirmos dienos, mes irgi patikėjome savimi“.

„Mums svarbiausia yra ne kiek pinigų pavyko surinkti, o kaip efektyviai panaudojome surinktas lėšas ir kiek vaikų bei šeimų galėjome padėti. Išanalizuojame kiekvieną situaciją, kad suprastume ko tikrai vaikams reikia. Aklai nieko nedovanojame ir pinigų žmonėms nepervedame, o nuo tikslinių aukų mes patys neimame nė vieno cento. Kiekvienas centas nueina pagalbai vaikams“, - pridūrė didžiausią iki šiol šių metų labdaros koncertą „Už pergalę gyventi“ praėjusių Šv. Velykų dieną inicijavęs R. Kaukėnas.

Iš gėdos liko be amo

Buvęs krepšininkas niekada nepamirš savo labdaringos veiklos pradžios, kai sunkiomis ligomis sergančius vaikus ligoninėse lankydavo kartu su komandų, kuriose rungtyniavo, nariais. Vieno tokio apsilankymo metu Rimantas išgyveno didžiausią gyvenime gėdą, privertusią pakeisti požiūrį į pagalbą vaikams, kuriuo dabar vadovaujasi jo paramos grupė.

„Per šventes su krepšininkais eidavome lankyti ligoninių, o dovanų nešdavome gairelę ar kokį ženkliuką. Ateini į palatą pas sergantį vaiką su dovanomis, o tas vaikas net nežino, kas tu toks. Vaikams, kurie stebi ir supranta krepšinį tai galbūt daro didelį įspūdį ir jiems tikrai daugiau nieko nereikia – svarbu pabendrauti. Visgi, yra vaikų, kurie krepšiniu nesidomi, nesupranta ar yra tam per maži“, - teigė fondo įkūrėjas.

„Atsimenu, kaip kartą atėjau ir padovanojau ženkliuką. Vaikas į jį pasižiūrėjo ir padėjo į šoną. Dieve mano, kokia gėda. Nežinojau, ką pasakyti, man buvo tokia gėda. Buvau visiškai tam nepasiruošęs ir neįsigilinęs į tai. Tuomet supratau, kad jei jau eini, reikia būti pasiruošus kiekvienam atvejui, vaikui ir pabandyti pralinksminti vaiką nepriklausomai ar tai užtruktų 2 minutes, ar valandą“, - prisimena R. Kaukėnas.

Žavisi Arvydo Sabonio talentu ir kuklumu

Prieš trejus metus profesionalią krepšininko karjerą baigęs Rimantas Kaukėnas yra įtrauktas į geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkų sąrašą. Nepaisant to, 44-ejų metų vyras teigia pats geriausiu šalies krepšininku laikantis Arvydą Sabonį, o jo sūnui Domantui Saboniui prognozuoja labai sėkmingą karjerą.

„Arvydą Sabonį laikau geriausiu Lietuvos krepšininku ir, jei ne tos traumos, jis turbūt būtų buvęs vienu geriausiu pasaulio krepšininkų. Arvydas galėjo viską: pataikyti, apžaisti, greitai bėgti, intelektas, sugebėjimas atiduoti kamuolį, driblingas... Man labai įsiminė, kuomet Arvydas nuvažiavo žaisti prieš Amerikos universitetus ir varžėsi prieš tuo metu vienu geriausių vadintą Ralphą Sampsoną“.

„Tose rungtynėse Sabonis pasirodė labai gerai ir tikrai pastatė į vietą Samsoną, tačiau grįžęs interviu sakė, kad jam reikia labai daug ko mokytis ir tobulėti. Tada supratau, kad jis turi labai teisingą požiūrį, nusiteikimą ir kuklumą. Tada dar buvau mažas vaikas, bet labai žavėjausi tokiu pažangiu mąstymu. Manau, kad ir jo sūnus Domantas labai rimtai žiūri į savo darbą, todėl nematau priežasčių, kodėl jis negalėtų tapti geriausiu visų laikų Lietuvos krepšininku“, - pagyrų Sabonių šeimai negailėjo R. Kaukėnas.

Kodėl Rimantas Kaukėnas profesionalo karjerą baigė tik antru bandymu, ką krepšininkas sugeba nuveikti virtuvėje ir kurią komandą palaikytų Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ rungtynėse – sužinosite jau šį pirmadienį, 21 val. 45 min. laidoje „Mano pramogos VEIDAI“ tik per DELFI TV.