MENIU

Žūtbūtinės salės futbolo čempionato „mirtininkų“ grupės kovos vyks Vilniuje

2021-09-07

Jau šį sekmadienį, rugsėjo 12 dieną, startuosiantis FIFA Pasaulio salės futbolo čempionatas taps didžiausiu pasiekimu Lietuvos futbolo istorijoje. 22 dienas truksiantis turnyras vyks trijuose mūsų šalies didmiesčiuose, tuo metu didžiausią intrigą keliančią vadinamąją „mirtininkų“ grupę išvysime Vilniuje.

24 rinktinės turnyrą pradės šešiose grupėse po keturias komandas. Į aštuntfinalio etapą pateks visos pirmąją ir antrąją vietas grupėse užėmusios rinktinės bei keturios geriausiai pasirodžiusios trečiosios vietos. „Mirtininkų“ etiketė šiemet yra klijuojama turnyro F grupei, kurioje Argentinos, Irano, Serbijos bei JAV rinktinės į mūšį dėl „vietos po saule“ stos Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje.

Argentinos salės futbolo rinktinė yra laikoma ne tik „mirtininkų“ grupės favorite, bet viena pagrindinių pretendenčių laimėti visą turnyrą. Argentiniečiai Lietuvoje gins planetos čempionų titulą, kurį iškovojo 2016 metų pasaulio čempionate, tuo metu atrankoje į šį turnyrą be didesnio vargo šventė visas šešias pergales. Argentinos komanda „ant popieriaus“ yra laikoma trečia stipriausia pasaulio rinktine.

Didžiausią iššūkį argentiniečiams „mirtininkų“ grupėje mes Irano nacionalinė rinktinė, kuri savo žemyne varžovus nuo kelio šluoja, kaip buldozeris. Azijos salės futbolo taurėje iraniečiai čempionais yra tapę net dvylika kartų per 15 turnyrų, o likusius tris kartus užėmė vieną antrąją ir dvi trečiąsias vietas.

Praėjusiame salės futbolo čempionate bronzą iškovojusi Irano rinktinė istoriškai gali pasigirti turinti vienus geriausių salės futbolo žaidėjų visoje Azijoje, tarp kurių ir visų laikų rezultatyviausias šio sporto atstovas Vahidas Shamsaei, per karjerą pelnęs net 392 įvarčius. Geriausių planetos salės futbolo rinktinių sąraše Iranas šiuo metu užima penktąją vietą.

Argentinos bei Irano futbolininkams nemažą galvos skausmą turėtų sukelti Serbijos rinktinė. Nors ši komanda pasaulio čempionate dalyvaus tik antrą kartą, tačiau paskutiniais metais demonstruoja puikų žaidimą ir, anot pasaulio salės futbolo komandų reitingo, yra šešiolikta stipriausia planetos rinktinė. Aukščiausias serbų salės futbolo pasiekimas iki šiol yra ketvirtoji vieta 2016 metų Europos čempionate.

„Erelių“ pravardę turinti ekipa savo stiprų žaidimą pademonstravo ir šių metų čempionato atrankoje. Kelialapį į Lietuvos sostinę serbai užsitikrino iškovodami šešias pergales per septynerias rungtynes, per kurias įmušė net 30 įvarčių bei nugalėjo tokias komandas, kaip Prancūzijos ar Belgijos rinktinės.

Staigmenų visiems gali pateikti ir paskutinė „mirtininkų“ grupės komanda – Jungtinės Amerikos Valstijos. Nors amerikiečiai rinktinių reitinge užima tik 46-ąją vietą, komanda savo trofėjų lentynoje turi pasaulio čempionato sidabro ir bronzos medalius, o šiame čempionate dalyvaus jau šeštą kartą iš devynių. Negana to, „bilietą“ į Vilnių JAV ekipa iškovojo tapdama gegužę vykusio CONCACAF čempionato vicečempione.

„Labai smagu, kad vilniečiams galėsime padovanoti stipriausios čempionato grupės dvikovas. Nors Iranas ir Argentina yra labai stiprios komandos, Serbija tikrai planuoja pateikti siurprizų. Be abejo, negalime pamiršti ir apie klastingus JAV salės futbolininkus. Bet kuriuo atveju, laukia labai įdomus ir intriguojantis reginys“, - teigė Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenos vadovas Andrius Žiauberis.

„Džiaugiamės, jog FIFA atstovai įvertino mus, kaip aukščiausių standartų infrastruktūrą bei itin profesionalią komandą turinčią areną. Sunkiai dirbame, kad Lietuvai ir dar 136 šalims, kuriose turnyras bus transliuojamas, padovanotume geriausią įmanomą futbolo šventę. Nieko panašaus Lietuvoje nesame turėję, todėl kviečiu visus tapti šio istorinio įvykio mūsų šalies futbolui liudininkais“, - pridūrė A. Žiauberis.

Lietuvoje viešintys FIFA atstovai šiuo metu įtemptai ruošiasi netrukus startuosiančiam čempionatui ir teigia, kad darbą labai palengvina puiki mūsų šalies arenų būklė bei esama moderni infrastruktūra, todėl pasirengimo procesas vyksta idealiai pagal planą.

„Pasiruošimas čempionatui susideda iš dvejų metų planavimo ir dvejų savaičių paruošimo darbų arenose. Visgi, rengti turnyrą Lietuvoje yra vienas malonumas, nes jūsų arenos yra labai modernios ir prižiūrėtos, o skaitmeninė infrastruktūra – labai pažengusi, kas palengvins gyvenimą visiems: darbuotojams, žiniasklaidai, žaidėjams ir žiūrovams““, - teigė FIFA žiniasklaidos operacijų vadovas Ivanas Pasquariello.

Nuotr. FIFA via Getty images