MENIU

Žiūrovų akimis: „Labai džiugu, jog tokį reginį galėjau stebėti gyvai“

2021-09-23

Dėl teisės surengti 2020 m. pasaulio taurę (kuri buvo perkelta į 2021 metus dėl visiems žinomų pandemijos priežasčių) varžėsi keturios šalys: Lietuva, Iranas, Japonija ir Naujoji Zelandija. Šioje kovoje nugalėjo Lietuva, gaila, kad kovoje dėl pergalės mūsų kelionė jau baigėsi. Nepaisant nelaimingos lietuvių turnyrų pabaigos, FIFA Pasaulio salės futbolo čempionatas vis tiek tapo didžiausiu pasiekimu Lietuvos futbolo istorijoje. Mūsų šalies žmonės turi galimybę gyvai stebėti ir pamatyti pasaulinio lygio sporto atstovus. Šį vakarą stebėjau Rusijos ir Vietnamo varžybas. 

Rugsėjo 22 diena. 17:30. Tą minutę visi sulaikę kvėpavimą klausėmės pranešimo, jog FIFA Pasaulio salės futbolo čempionate prasideda kova tarp rusų ir vietnamiečių. Šypsenos atsirado kiekvieno mūsų veiduose, vėl pradėjome ramiai kvėpuoti ir ne taip ramiai ploti salės žvaigždėms. Rusijos atstovai buvo minėję, jog Lietuvoje jaučiasi geriau nei namie ir tiki, jog čia jiems pavyks laimėti auksą. O štai Vietnamo atstovai nėra labai stiprūs Rusijos atžvilgiu, todėl šių rungtynių prognozė buvo tokia: Rusija laimi prieš Vietnamą. Grįžkime į salę. Varžybų žiūrovai atsistodami pagerbė abiejų šalių komandas klausydamiesi jų himnų. Komandos jau pasiruošusios žaidimui. Varžybos prasideda.

Pirmosios žaidimo minutės buvo labai įtemptos, nes visiems buvo įdomu kaip viskas pasisuks. Akylai stebėjome lakstantį kamuolį po visą salę. Labai nustebino vietnamiečių vartininkas - pirmajame kėlinyje jam pavyko atlaikyti net 13 smūgių, tačiau rusai vis tiek pelno porą įvarčių per pirmas 20 minučių. Nedaug likus iki pirmojo kėlinio pabaigos pirmuoju įvarčiu pradėjo džiaugtis ir Vietnamo atstovai. Antrasis kėlinys vyko labai panašiai: vietnamiečiai vėl puikiai gynėsi savo vartus, o rusai įnirtingai juos puolė. Turnyrui baigiantis prasidėjo įtampa. Visi salės žiūrovai palinko į priekį, kad nepraleistų nė vienos akimirkos. Taškų skirtumas lentelėje nedidelis: 3-2. Visiems buvo įdomu ar rungtynės baigsis lygiosiomis ar viskas liks kaip likę. Prognozė pasitvirtino, Rusija nugalėjo Vietnamo futbolo komandą. Dabar bus įdomu stebėti ar Rusijos svajonės išsipildys ir po 22 metų pertraukos jie vėl laimės auksą. 

Pačios rungtynės praėjo labai smagiai: pertraukų metų žiūrovus linksmino talismanas gandras Ivartitas, skambėjo muzika. Buvo susirinkę gan nemažai abiejų šalių palaikymo komandų. Kuomet futbolo komandos varžėsi aikštelėje dėl kamuolio, jų fanai varžėsi vieni su kitais dėl didesnio bei garsesnio savo šalies atstovų palaikymo. Nors žmonių salėje ir nebuvo ypatingai daug, tačiau joje vis tiek jautėsi gyvybingumas, aktyvumas. Labai džiugu, jog tokį reginį galėjau stebėti gyvai.

Varžybos dar tęsis iki rugsėjo 27 dienos. Užsuk, pažvelk ir tu į viską gyvai bei stebėk kaip čia, Vilniuje, toliau vystosi naujasis Pasaulio salės futbolo čempionato sezonas. 

Tekstas ir nuotraukos: Indrė Labanauskytė