MENIU

Praėjusio savaitgalio derlius – dvi Lietuvos šokėjų poros pasaulio čempionatų finaluose: antroji ir ketvirtoji vietos!

2021-11-29

Nepaprastai sėkmingi Lietuvos sportinių šokių atlikėjų startai tęsiasi. Praėjusį savaitgalį Pasaulio sportinių šokių federacija (WDSF) surengė net tris pasaulio čempionatus: jaunimo iki 21 m. amžiaus 10 šokių ir jaunių II standartinių šokių – Izraelyje bei jaunimo Lotynų Amerikos šokių – Armėnijoje. Šiuose čempionatuose Lietuvai atstovavo šešios poros – po dvi kiekviename turnyre.

Geriausiai sekėsi Karoliui Burneikiui ir Diana Epeykinai iš Kauno „Tvisto“ klubo. Duetas tarp 39 startavusių porų iškovojo antrąją vietą jaunimo iki 21 m. čempionate ir pasipuošė pasaulio pirmenybių sidabro medaliais.

Šį kartą sportininkus ir jų trenerius nudžiugino tai, kad tiek standartinius, tiek Lotynų Amerikos šokius pavyko sušokti vienodai gerai. Paprastai duetui geriau sekasi standartinių šokių programa, bet šį kartą visi dešimt šokių buvo įvertinti antrosiomis vietomis.

Šios grupės pasaulio čempionato aukso medalis atiteko Vladislavui Untu ir Polinai Baryšnikovai iš Moldovos, o bronzos – Ilja Zubenko ir Viktorijai Vyslukinai, atstovaujantiems Rusijos sportinių šokių ir akrobatinio rokenrolo federacijai.

Nedaug vyresniems šokėjams nusileido jaunesnieji. Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė, atstovaujantys Klaipėdos „Žingsniui“ ir Vilniaus „Ratuto“, jaunių II amžiaus grupės (14 – 15 metų) standartinių šokių pasaulio čempionate liko per žingsnį nuo pakylos – užėmė 4 – ąją vietą (tarp 39 porų). Duetas pakartojo savo prieš dvi savaites pasiektą rezultatą pasaulio Lotynų Amerikos šokių programos čempionate.

Jaunių II grupėje pasaulio čempionato medalius išsidalino Rusijos ir Izraelio sportininkai. Pirmoji vieta atiteko rusams Vladislavui Sokolovui ir Olgai Borzovai, antroji – taip pat rusams Nikitai Kulpinui ir Sofijai Surnakovai, trečioji – Izraelio šokėjams Rafaeliui Iljevskiui ir Emai Brener.

Kitoms Lietuvos poroms taip pat sekėsi labai gerai. Į pusfinalius pasaulio čempionatuose pateko Nojus Karka ir Sofija Ptchelintzev (jauniai II), Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė (jaunimas iki 21 m.), Kajus Domarkas ir Brigita Chmelevskytė (jaunimas).

Naujos savaitės pabaiga Lietuvos šokėjams žada būti dar intensyvesnė, o ir visą laikotarpį iki žiemos švenčių nebus kada atsipūsti. Kitą savaitgalį mūsų poros dalyvaus pasaulio suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių čempionate, Europos jaunimo 10 šokių čempionate, atrankos varžybose į Pasaulio žaidynes. Į pasaulio čempionatą Paryžiuje vyks ir Lietuvos breiko šokėjai.

Tačiau daug aistrų bus galima išvysti ir Vilniuje. Gruodžio 4 d. čia rengiamas pasaulio jaunių II 10 šokių čempionatas, kuriame mūsų šaliai atstovaus Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė.