MENIU

Apklausa atskleidė renginių organizatorių baimes

2022-02-08

Užsikrėtimų koronavirusu antirekordų akivaizdoje renginių organizatoriai baiminasi, jog Vyriausybė imsis griežtesnių pandemijos valdymo priemonių. Naujausia apklausa atskleidė, kad didžioji dalis organizatorių šiemet planuoja turėti bent 6 renginius, tačiau apskritai renginių šiemet bus mažiau, nei 2019 metais.

53% procentai Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenos inicijuotos apklausos dalyvių nurodė, kad 2022 metais, atsižvelgdami į esamą situaciją, organizuos pastebimai mažiau renginių nei prieš pandemiją. Nepaisant to, beveik pusė organizatorių (45 proc.) savo renginių kiekiu ketina grįžti į priešpandeminį lygį.

Didžioji dalis organizatorių šiemet ketina rengti bent 6 renginius, tuo metu net 43 proc. apklausos dalyvių organizuos 10 ar daugiau renginių. Labiausiai organizatorius neramina griežtesnių, už šiuo metu galiojančius, ribojimų baimė, kurią kaip pagrindinį trukdį efektyviai planuotis renginius įvardijo net 80% apklausos dalyvių.

Kiti apklausos rezultatuose išsiskyrę trukdžiai renginiams: draudimas vartoti maistą ir gėrimus renginio salėje bei pandemijos metu iškilę finansiniais sunkumai. Primename, kad praėjusių metų gegužę atliktoje apklausoje organizatoriai pagrindiniais renginių rengimo trukdžiais įvardino tą patį maisto ir gėrimų vartojimo renginyje draudimą, o taip pat tuo metu galiojusį griežtą dalyvių kiekio ribojimą.

Kalbant apie pandemijos valdymo pokyčius, praėjusią savaitę Lietuvos Vyriausybė panaikino privalomą Galimybių pasą renginiuose. Vertinant šį, nuo gegužės mėnesio šalyje veikusį projektą, net 70 proc. organizatorių pripažino minėtu laikotarpiu susidūrę su bėdomis dėl „GPaso“ naudojimo, tačiau didžioji dalis pasisakė, kad problemos buvo tik minimalios.

„Galimybių pasą vertinome tikrai palankiai, bet sutinkame su Vyriausybe, jog ši priemonė jau atliko savo darbą ir išsisėmė. Džiaugiamės, kad galėsime į renginius pakviesti visus žmones ir tikime, kad naujosios taisyklės – privalomi respiratoriais ir dalyvių srautų skirstymas – bus efektyvios, todėl esame nusiteikę išties optimistiškai“, – teigė renginius organizuojančios įmonės „Seven Live“ vadovas Tomas Inčikas.

Pirmojo ir antrojo karantinų metu renginiai su žiūrovais buvo draudžiami, o po jų – ribojamas dalyvių skaičius. Dėl šios priežasties tiek Lietuvoje, tiek užsienyje didelio populiarumo sulaukė virtualių ir hibridinių renginių formatai. Visgi, apklausa rodo, jog pandemijos akivaizdoje tokius renginių formatus savo renginiams išbandė tik pusė organizatorių (52 proc.).

„Smagu, kad pandemijos metu nemaža dalis organizatorių ieškojo naujų sprendimų, kaip virtualių renginių transliacijos. Ne tik sulaukėme daug klausimų šia tema, bet ir patys turėjome tokių renginių, kam specialiai pritaikėme kai kurias arenos erdves“, - teigė organizatorių apklausą inicijavusios Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenos vadovas Andrius Žiauberis.

„Panašu, kad nuotolinių renginių svarba ir populiarumas turėtų sparčiai augti nepriklausomai nuo to ar pandemija tęsis, ar ne. Manau, jog virtualūs ir hibridiniai renginiai ateityje kokybiškai praplės renginių rinkos sąvoką ir pasiūlą, bet tikrai nesumažins pačios gyvų renginių rinkos, nes gyvos emocijos negali pakeisti niekas“, - pridūrė A. Žiauberis.