MENIU

Rimantas Kaukėnas apie naują Vilniaus krepšinio klubą: „Norime varžytis dėl pirmųjų vietų“

2022-03-09

Naują Vilniaus krepšinio klubą kuriančios „Basketball Holding Company“ (BHC) prezidentas Rimantas Kaukėnas išskirtiniame interviu atskleidė daugiau detalių apie būsimą komandą. R. Kaukėnas akcentavo, jog klubas nuo pat pradžių kovos dėl pirmųjų vietų, sieks įtraukti fanus ir tapti svarbia visuomenės dalimi.

„Norime, kad klubas būtų kitoks: pažangus, skaidrus, daugiau susijęs su žmonių įtraukimu į klubo veiklą. Kad žmonės jaustųsi to klubo dalimi. Pats svarbiausias dalykas, kad klubas būtų skaidrus ir eitų į priekį, kurdamas krepšinio kultūrą, bendruomenę ir rodytų pagarbą visiems aplinkiniams“, – teigė BHC prezidentas.

„Krepšinis, tai sportas ir Lietuvos religija, nuo kurios priklauso visų žmonių požiūris. Tai daro įtaką visuomenei, todėl mes tikimės padėti įsitraukti ir tapti svarbia visuomenės dalimi, ypač Vilniuje.“, – pridūrė R. Kaukėnas.

Išskirtinis interviu su Rimantu Kaukėnu:

Kiti klubai turės pasitempti

Buvęs Lietuvos krepšinio rinktinės narys įsitikinęs, kad naujų, konkurencingų klubų atsiradimas yra sveikintinas dalykas, nes didina sveiką konkurenciją ir verčia kitas komandas tobulėti.

„Manau, kad naujų klubų atsiradimas yra tik į gerą, o jei atsiranda konkurencingas klubas – tai tik sveikintina. Ypač, je naujas klubas turi didelių ambicijų ir visą tą kovą perneša tik į aikštelę, o ne už jos ribų. Mes siekiame, kad klubas būtų pagarbus ne tik sau, bet ir visiems aplinkiniams, kitiems klubams, o kova bus tik aikštelėje ir nebus keistų dalykų už jos ribų“, – pabrėžia 2018 metais profesionalo karjerą baigęs krepšininkas.

„Tikimės padėti Lietuvos krepšiniui ir prisidėti prie sveikos konkurencijos, kuri padeda kitiems klubams pasitempti ir augti. Tai labai svarbu, nes kuo daugiau stiprių klubų – tuo įdomiau žiūrėti varžybas, tuo daugiau žiūrovų ateis ir tuo daugiau vaikų sportuos. Todėl visiems nuo to bus tik geriau“, – įsitikinęs R. Kaukėnas.

Treneris – raktas į sėkmę

Kalbėdamas apie pirmuosius žingsnius, „Basketball Holding Company“ prezidentas neslepia, kad šiuo metu vyksta kalbos su įvairiomis Lietuvos krepšinio organizacijomis ir krepšininkų agentais, tačiau pabrėžia, jog komandos lipdymas turės prasidėti nuo trenerio.

„Verčiame naują lapą, todėl viskas prasideda nuo nulio. Šiuo metu kalbamės su komandomis, organizacijomis ir LKL dėl pirmųjų žingsnių. Taip pat vykdome kalbas ir su agentais, bandome išsiaiškinti žaidėjų kontraktų situacijas bei „skautinam“, – teigia Vilniuje užaugęs sportininkas.

„Kalbant apie žaidėjus, labai svarbi yra trenerio vizija. Norėtųsi dirbti išvien su treneriu ir išpildyti jo viziją, nes tai, manau, yra pagrindinis raktas į sėkmę. Reikia, kad žaidėjai atitiktų trenerio stilių ir teisingai atliktų savo roles. Todėl pats pirmas mūsų namų darbas yra treneris“, – priduria R. Kaukėnas.

Varžysis dėl pirmųjų vietų

Per savo profesionalo karjerą daugiau nei dešimtyje klubų skirtingose šalyse žaidęs ir R. Kaukėnas teigia, kad naujajai Vilniaus komandai nuo pat pradžių bus keliami aukščiausi tikslai.

„Mes norime sparčiai augti ir būti labai ambicingais. Norime prisitraukti kuo įmanoma geresnius žaidėjus, nors dar ir nežinome ar žaisime Europoje, ar ne. Bet kuriuo atveju, LKL mes norime varžytis dėl pirmųjų vietų. „Žalgiris“ labai stiprus, bet mes stengsimės būti konkurencingais“, – teigia BHC prezidentas.

„Esu be galo dėkingas už palaikymą. Tikimės, kad viskas klostytis taip, kaip planuojame, bet puikiai suprantame, kad visko gali pasitaikyti, nes tai yra sportas. Bet gyvenimas nesustoja – eisime į priekį. Džiugina, kad iš draugų, šeimos ir aplinkinių sklinda palaikymas. Tikimės pateisinti viltis“, – priduria R. Kaukėnas.