MENIU

Lietuvos repo gerbėjų laukia išskirtinis renginys neįprastoje aplinkoje

2022-07-08

Liepos 11 dienos vakarą Lietuvos repo gerbėjų laukia išskirtinis renginys labai neįprastoje reperiams aplinkoje – Vilniaus universiteto botanikos sode. Pirmadienio vakarą čia pasirodys visas būrys „repo herojų“: Mesijus, Erkė, Pijus Opera, „Garazhe Nerūkoma“, Kamuza ir naujas projektas „Freestarz“.

 

Sostinės Vingio parką sudrebinsiantis renginys „RAP‘o herojai“ yra tik vienas iš šešių miesto muzikos festivalio „Vilnius ORE“ pasirodymų, kurie čia vyks liepos 10-15 dienomis. Festivalyje taip pat išvysime Vaidą Baumilą, Vidą Bareikį, Gjan, grupę „G&G Sindikatas” ir projekto „X Faktoriaus“ finalininkų šou.

 

Vienas žymiausių „repo herojų“ vakarą pasirodysiančių atlikėjų bus Mesijus, kurio tikrasis vardas Žygimantas Kudirka. Prieš 20 metų karjerą pradėjęs avangardinio repo ir elektroninės muzikos atlikėjas iš kitų reperių išsiskiria savo originaliomis idėjomis bei slemo poezijos sugebėjimais.

 

„Vilnius ORE“ žiūrovus pasiruošę nustebinti ir Lietuvoje puikiai pažįstamų DJ Mamania, Sania Banginio, Jamos ir DJ Swix naujasis projektas „Freestarz“. Šiam pasirodymui jokių tekstų iš anksto nesiruošianti grupė visus kūrinius laisvu stiliumi („freestyle“) ir improvizuojant.

 

Scenoje taip pat pasirodys didelę auditoriją repo muzikos mylėtojų gretose turintis Erikas Toruntajevas-Erkė. Jau 10 metų scenoje esantis Erkė šiuo metu gali būti laikomas vienu produktyviausiu „underground“ repo kūrėjų – atlikėjas nuolat leidžia naujus kūrinius, profesionalius vaizdo įrašus ir yra išleidęs keturis albumus.

 

Be minėtų atlikėjų, pirmadienio vakarą pasirodys ir retai koncertus surengianti grupė „Garazhe Nerūkoma“, jaunosios repo kartos atlikėjas Pijus Opera bei su repo, greimo, „drill“ ir „drum and bass“ muzikos stiliais eksperimentuojantis Kamuza.

 

Festivalį „Vilnius ORE“ organizuoja gausią tarptautinių renginių patirtį turinti „Seven Live“ komanda, kuri šią vasarą taip pat kvies žiūrovus į Pasaulio lietuvių sporto žaidynes Druskininkuose bei garsiausios pasaulio cirko trupės „Cirque du Soleil“ šou „Corteo“.